Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NASIONA PIETRUSZKI korzeniowej, naciowej, liściowej

( ilość produktów: 34 )

Pietruszka

Nasiona pietruszki do bardzo popularny materiał siewny - jeden z najlepiej sprzedających się warzyw w naszym sklepie dla ogrodników. W ofercie jest wiele odmian tego cennego warzywa i dzielimy je głównie ze względu na przeznaczenie… 

Pietruszkę naciową uprawiamy z przeznaczeniem na nać - czyli zieloną część nadziemną, którą przycinamy w ramach swoich kulinarnych potrzeb. Potem roślina ponownie odrasta. Nadwyżki pietruszki naciowej można mrozić lub suszyć aby przez okres zimowy nadal korzystać z pietruszki pochodzącej z własnej uprawy. 

Pietruszka korzeniowa jest uprawiana z przeznaczeniem na korzeń i nać. W tym przypadku część zielona potrafi być bardziej twarda w części łodygowej. Nać można obrywać w ramach rozwoju i dojrzewania rośliny. Proszę jednak pamiętać, że pietruszka podobnie jak pozostałe rośliny do uzyskania pełnej wegetacji nie może być pozbawiona w całości z części zielonej. Odrywając nać do konsumpcji należy oderwać tylko mniejszą część rośliny - zwyczaj dolne bardziej wyrośnięte liście. Pietruszka korzeniowa w przypadku uzyskania zbyt wysokiego plonu może być przechowywana np. w gruncie na okres zimowy. Nadwyżki pietruszki można również suszyć.

pixel