Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NASIONA OGÓRKA

( ilość produktów: 50 )

Ogórek

Ogórki są uprawiane w polskich ogrodach warzywnych bardzo chętnie. Siejemy je w na naszych grządkach z uwagi na owoce. Głównym przeznaczeniem takiej uprawy to zbiór ogórków na: sałatki, marynaty oraz do kiszenia. Ogórek to warzywo ciepłolubne więc warto zaplanować siew tej rośliny dopiero po ostatnich przymrozkach. Przyjęło się mówić, że bezpieczny i zarazem najlepszy termin siewu jest po tak zwanej Zimnej Zośce (tj. po 15 maja). Oczywiście zdarzają się sezony, gdzie ostatnie przymrozki przychodzą trochę później są to jednak sporadyczne przypadki. Najlepsza rada w tym przypadku to obserwacja bieżącej pogody.

Nasiona ogórków można wysiewać bezpośrednio do gruntu. Jeżeli chcemy jednak trochę przyspieszyć termin siewu to sugerujemy wykonać rozsady. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w doniczki o przekątnej 9 cm. Pojemniki wysypujemy na dnie ziemią wymieszaną z perlitem i umieszczamy maksymalnie do trzech nasion w jednej doniczce. Z czasem podsypujemy roślinę mieszanką ziemi i perlitu. Ogórki rosną bardzo szybko ale mają płytki system korzeniowy. W związku z tym metoda polegająca na posypywaniu rośliny w pierwszej fazie rozwoju wymusi na roślinie wypuszczenie dodatkowych korzeni. Celem tego zabiegu jest uzyskanie większego plonu i przede wszystkim taka roślina będzie bardziej odporna na przesuszanie i choroby grzybowe.

W ofercie naszego ogrodniczego sklepu online znajdziesz wiele odmian ogórka. Są to nasiona kwalifikowane przebadane przez producenta pod względem przydatności do siewu. Ogórki są względnie łatwym warzywem do uprawy jednak jest to roślina podatna na choroby więc dobre i zdrowe nasiona to podstawa do uzyskania większych plonów.

W ostatnim czasie modne i praktyczne stało się prowadzenie ogórków w formie pionowej. Wertykalna uprawa ogórków to skuteczna metoda na dłuższe owocowanie, wygodny zbiór oraz duża oszczędność powierzchni twojego ogrodu. Jeżeli twój ogród warzywny jest mały i liczysz każdy metr kwadratowy działki to koniecznie wypróbuj tej metody.

Zapraszamy do wyboru naszych nasion ogórka - do wyboru pozostawiamy wiele odmian, które różnią się kształtem warzywa, terminem siewu, miejscem sadzenia, wielkością i trochę smakiem.

pixel