Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DUŻY GRAMAŻ NASION

( ilość produktów: 71 )

Duże opakowania nasion

Nasiona przeznaczone do wysiewu oraz na kiełki dostępne są w opakowaniach o różnej gramaturze. Pozwala to dostosować zakup do własnych potrzeb. Duże opakowania nasion to zakup polecany głównie osobom aktywnie zajmujących się hodowlą roślin lub planujących duży wysiew warzyw.

Nasiona w dużych paczkach dla profesjonalistów

Nasiona w dużym opakowaniu to przede wszystkim warzywa takie jak pomidory, buraki, ogórki, marchew, pietruszka, rzodkiewka czy cebula, a także coraz częściej będące składnikiem diety kiełki. Jednorazowy zakup większej ilości nasion to duża oszczędność dla osób aktywnie uprawiających warzywa. Należy jednak pamiętać, że nasiona duży gramaż nie zawsze są trafionym wyborem.

Dla kogo duży gramaż nasion jest złym wyborem?

Mniejsze opakowania powinny wybrać osoby, które chcą jedynie spróbować uprawy warzyw czy kiełków, jednak nie są przekonane, czy będą zajmować się tym regularnie. Nasiona nie mogą być długo przechowywane. Zawsze istnieje ryzyko, że przedostająca się do opakowania wilgoć spowoduje ich pleśnienie lub minie ich termin ważności. Kupowanie nasion na zapas jest więc ryzykowne. Źle chronione mają również znacznie mniejszą siłę kiełkowania, co znacznie zmniejsza jakość przyszłych zbiorów.
pixel