Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AKCESORIA dla ogrodu

( ilość produktów: 22 )

Akcesoria i dodatki do ogrodu

Akcesoria dla urzekającego ogrodu….

Kochasz swój ogród, pielęgnujesz to "dziecko natury" i pragniesz by cieszyło urodą już od wczesnej wiosny .Poznaj zatem kilka niezbędnych dodatków ogrodniczych, dodających "smaku" dziełu Twoich rąk.
Wśród artykułów niezbędnych dla prawdziwego działkowca i ogrodnika znajdują się przede wszystkim produkty służące do ochrony "ogrodowych dzieci". Ponadto jest wiele dodatków, które uatrakcyjnią każdy ogród. Zatem warto zwrócić uwagę na to co mamy w ofercie - Wśród wielu produktów znajdują się między innymi:

Kaptury ochronne z agrowłókniny.

Doskonale chronią rośliny w okresie zimowym. Są wielokrotnego użytku i posiadają szeroką gamę zastosowań. Można je stosować do osłony róż, winorośli oraz iglaków. Otulone rośliny są wówczas ochronione przed szkodliwym wpływem mrozu i wiatru. Natomiast częściowe przepuszczanie wilgoci i światła gwarantuje odpowiednią wentylację.

Żółte tablice lepowe.

To idealna ochrona roślin ozdobnych i warzyw zarówno w szklarniach i tunelach jak i w uprawach polowych i sadach. Tablice skutecznie odławiają szkodniki takie jak: mączlik szklarniowy, mszyce, miniarki czy ziemniórki.
Każda tablica posiada w komplecie elastyczne druciki umożliwiające zamocowanie tablic w dowolnym miejscu. Tablice są całkowicie bezpieczna dla ludzi.
Nie zawierają żadnych trucizn. Szkodniki lgnące do żółtej barwy tabliczki przyklejają się do jej kleistej powierzchni.

Narzędzia ogrodnicze ułatwiające pracę i porządek.

Automatycznie otwierające się nożyce to element niezbędny w każdym ogrodzie. Bardzo wytrzymałe. Miękkie uchwyty i sprężyna otwierająca nożyczki gwarantują komfort pracy. Dodatkowo chronią dłonie przed powstaniem bolesnych odcisków dzięki miękkim, antypoślizgowym uchwytom. Natomiast ich lekkość i ergonomia wpływają na płynność cięcia. 
Ponadto w tej podkategorii naszego sklepu ogrodniczego znajdziesz również inne wybrane przez nas produkty do domu i ogrodu.

Kwietniki handamate - makrama.

Urodę roślin i prawidłowy wzrost z pewnością zapewnią i zagwarantują - Upiększające elementy ogrodowe lub jako dodatek dekoracyjny do domu tj. wiszące kwietniki.
Ręcznie wykonany z plecionego sznurka, w kolorze białym lub szarym z pewnością podkreśli urodę roślin. Drewniane kółko u góry umożliwia wyeksponowanie rośliny w dowolnym miejscu. Długość kwietników jest różna i jest uzależniona od średnicy donicy, która będzie w nim zamieszczona.
Z pewnością kwiat umieszczony w kwietniku zwróci na siebie uwagę i podziw.

Podpory ogrodowe.

Wśród których znajdują się elementy takie jak:
elastyczne łuki do podtrzymywania gron pomidorów, klipsy i spinki ułatwiające podtrzymanie pędów pomidorów, papryk, ogórków, bakłażanów czy roślin ozdobnych.
Druty powlekane ułatwiające mocowanie roślin przy podporach czy sznurek jutowy mający szeroką gamę zastosowań.

Podłoża ogrodnicze.

To jeden z najważniejszych elementów, decydujących o prawidłowym wzroście i pięknym wyglądzie roślin.
W kategorii tej znajduje się między innymi:
perlit ogrodniczy frakcji 0-3, o pojemności 5L, 20L, 50L czy125 L.
Stanowi on doskonały dodatek do ziemi ogrodowej. Stosuje się go również w postaci zastępczej w uprawach hydroponicznych. Ziemia na rozsadę wzbogacona perlitem jest rozluźniona przez co umożliwia intensywniejszy wzrost korzenia rośliny, wpływając tym samym na jej lepszy wzrost.
Ponadto perlit jest naturalnym, biologicznym minerałem stanowiącym rolę regulatora wilgotności podłoża.
Ziemia ogrodowa z domieszką perlitu daje optymalne warunki w stosunku 1L perlitu na 3L ziemi.
Przygotowane w ten sposób podłoże ogrodnicze stanowi idealne warunki wzrostu dla roślin.
pixel