Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona NA KIEŁKI I MICROGREENS

( ilość produktów: 36 )

Nasiona na kiełki

Specjalnie dla osób ceniących sobie zdrowy styl życia - nasiona na kiełki. Duża ilość składników odżywczych takich jak białek, tłuszczów, witamin i związków mineralnych sprawia, że kiełki powinny znajdować się w każdej diecie.
Najczęściej używa się nasion na kiełki: fasoli mung, rzodkiewki, brokułu, ciecierzycy, grochu, kukurydzy, lucerny i słonecznika.
Ze względu na aspekt ekonomiczny duża popularnością cieszą się duże opakowania po 100, 250 oraz 500 gram.

Nasiona na kiełki

Kiełki to znakomite dopełnienie codziennej diety. Są źródłem wielu witamin i minerałów, a ich różnorodność pomaga urozmaicić codzienne posiłki. Najbardziej popularne nasiona kiełków to rzodkiewka, brokuł, lucerna i rzeżucha. Prawdziwi smakosze mogą sięgnąć także po len, czerwoną kapustę, fasolę i jarmuż.

Własna uprawa kiełków

Choć gotowe do spożycia kiełki można kupić w wielu sklepach, warto założyć własną uprawę. Jest to nie tylko mniej kosztowne rozwiązanie, ale również i znacznie zdrowsze. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi można otrzymać produkt, którego wysoka jakość nie ma porównania z transportowanym od producenta towarem. Nasiona na kiełki są niedrogie i łatwo dostępne, a różne wielkości opakowań pozwalają na wypróbowanie wielu rodzajów nasion.

Kilka słów o uprawie - słoikowa kiełkownica

Do założenia własnej uprawy potrzebne jest naczynie lub słoik, kawałek naturalnego materiału (len, gaza) oraz światło słoneczne. Opłukane nasiona na kiełki wsypuje się do słoika, który napełnia się do połowy wodą. Osłonięcie wylotu słoika materiałem pomoże zabezpieczyć kiełki przed wypłukaniem. Po kilku godzinach wodę należy wylać, a nasiona przepłukać świeżą wodą. Płukanie należy powtarzać każdego dnia.

Profesjonalna uprawa
Amatorzy kiełków mogą również zaopatrzyć się w kiełkownicę, czyli specjalne, często wielopoziomowe naczynie, które pozwala na łatwe i wygodne planowanie domowych upraw. Dzięki osobnym poziomom bez problemu można jednocześnie przygotować nasiona kiełków różnych warzyw i zaspokoić potrzeby wszystkich domowników. Własna uprawa kiełków pozwala już po 3-5 dniach cieszyć się gotowymi plonami.

W tym miejscu warto też wspomnieć o fasoli mung którą możesz kupić w naszym sklepie z przeznaczeniem na  uprawę kiełków w swoim własnym domu. Taka uprawa jest bardzo prosta, daje wiele radości i satysfakcji oraz uzupełnia twoją dietę o ważne składniki. To nie jest jedyna Fasola z przeznaczeniem na kiełki która jest dostępna w naszej ofercie.

W naszym sklepie ogrodnicze kupisz nasiona o różnej gramaturze co w wielu przypadkach znacząco obniży koszt zakupu nasion - Im większe opakowanie tym ostateczna cena jest bardziej korzystna.

W naszej ofercie sprzedajemy wyłącznie nasiona najwyższej jakości, które są badane w laboratorium. Wszystko po to aby klient miał pewność, że kupuje nasiona, które wykiełkują i dadzą mu duży plon.

pixel