Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NASIONA MARCHWI jadalnej

( ilość produktów: 38 )

Marchew

Marchewka Jest to roślina Korzeniowa którą uprawiamy w swoich ogrodach warzywnych głównie z przeznaczeniem na uprawę korzenia. Jadalna jest jednak cała roślina również zielona natka. Dlatego gorąco polecamy wykonanie z natki samodzielnie wyhodowanej marchewki wykonać pesto, które jest doskonałym dodatkiem w kuchni - koniecznie to spróbujcie.

Ze względu że jest to bardzo popularne warzywo nie tylko w Polsce ale również na całym świecie powstało bardzo wiele odmian, które różnią się pod względem kształtu, koloru, smaku i przede wszystkim terminu siewu. W ofercie naszego sklepu z nasionami znajdźcie wiele ciekawych i wyszukanych odmian nadające się zarówno na wczesne zbiór tak zwany pęczkowy lub tych na późny wysiew.

W ten miejscu Chcielibyśmy również zachęcić do tego aby wypróbować metodę przechowywania marchewki na okres zimowy pozostawiając ją na zagonie. Jeżeli korzeń marchewki jest w całości przykryty to nie powinna ona przemarznąć podczas zimy. Przykryty korzeń nie powinien również zieleniec co w konsekwencji jest powodem gorzkiego smaku. Niektórzy obsypują takie zagony słomą aby dodatkowo zabezpieczyć marchewkę przed mrozem. Stosując tą metodę masz dostęp do świeżej marchwi przez cały okres zimowy.

pixel