Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O nas

Dla tych zabieganych - wiedza w pigułce...

Plant Place to rodzinna firma, to wizja naszego sposobu życia, to sprawdzone produkty, które sami używamy, i które chcemy promować, jako produkty sprawdzone i polecane.

Nasz przepis na Plant Place to ogromna doza profesjonalnej, ogrodniczej wiedzy, jak i sprawdzonej praktyki, to pakiet przekazanych informacji międzypokoleniowych, to garść permakultury, szczypta ekologii, kropla zero waste oraz doza produktów handemade.

 

Dla tych chcących poznać nas dokładniej...

Nasza historia zaczyna się, kiedy kilka lat temu, postanowiliśmy przejść na weganizm. Tak, dla samych siebie, dla naszego zdrowia, nie dla poklasku i zaczynającej wtedy kiełkować swego rodzaju "wegańskiej" mody.

Bardzo nam taka forma żywienia przypadła do gustu, więc z biegiem czasu, naturalnie zaczęliśmy interesować się tym, jakiej wartości są kupowane i spożywane przez nas owoce, warzywa, przyprawy, zioła... 


Okazywało się nagle, że te produkty, które były dla nas dostępne, nie były tym, jakie mieliśmy wyobrażenie, że są. Procesy ich produkcji, selekcji, transportu - nie były tym czego się spodziewaliśmy, a tym bardziej tym co chcieliśmy jeść. 

W ten sposób automatycznie zaczęliśmy myśleć o możliwości wytwarzania pożywienia dla siebie, do zbierania zapasów, samodzielnego przetwarzania produktów zapewniających nam pożywienie w okresie zimniejszym oraz innych rozwiązań stosowanych w świecie do uprawy przez cały rok.

Z racji, iż nasze korzenie rodzinne to z jednej strony rolnicy, z drugiej stony ludzie, którzy wytwarzali po II wojnie światowej, w mieście, pożywienie na sprzedaż - łatwiej nam było o wsparcie i poznanie trików, które były stosowane jeszcze przed erą "oprysków".

Z ogromnej pasji do uprawy własnego pożywienia, postanowiliśmy zdobyć wiedzę profesjonalną, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, wybirając profil nauki, który najbliższy był naszej duszy i sercu - "Ekologia i integrowalne ogrodnictwo".

Pozwoliło nam to poznać zarówno pierwotnie, jak i obecnie stosowane metody produkcji na potrzeby wytwarzania "ekologicznego pożywienia" i  wybrać spośrod nich tą wiedzę i te metody uprawy, dbania o rośliny, glebę, otoczenie, które oparte są na naturalnej symbiozie i selekcji, czyli takie, które w naszym osobistym pojęciu "ekologii" możemy stosować dla siebie i swoich rodzin, jak i polecać szerszemu gronu osób.

Za tym wszystkim stoi mocno nasza wiara w to, że można wytwarzać pożywenie zdrowsze, z jak największą dbałością i zapobieganiem przedostawania się do niego toksycznych środków ze środowiska nas otaczającego.

Z każdym kolejnym miesiącem, poprzez praktykę własną, globalne wyszukiwanie i pozyskiwanie informacji, jak i wsparcie starszego pokolenia, nieustannie zbieramy informacje i codziennie uczymy się, jak radzić sobie z uprawą, aby dawała nam ona jak największe plony, przy jak najmniejszym wysiłku. 

Uczymy się jak okiełznać, małym nakładem pracy fizycznej - chwasty, szkodniki oraz choroby, robiąc to w sposób naturalny, nie niszcząc środowiska i nie wrowadzając do gleby czegokolwiek innego niż to co naturalnie do niej należy. Staramy się przywracać naturalną symbiozę miejscu upraw, w której szkodniki, jak i patogeny, w jak największym stopniu będą regulować się nawzajem, aby w konsekwencji udział nasz w tej walce był jak najmniejszy, gdyż w naszym osobistym pojęciu "ekologia" to coś więcej niż ekologia rozumiana w rolnictwie. Dla nas to żywność bez chemii, nawet tej określanej jako "naturalna", "eco" czy "ekologiczna".

Wiedzą tą chcemy się dzielić z Wami i tak też robimy publikując tutaj różniste informacje i porady, poparte naszym doświadczeniem, jak i proponując Wam gotowe pomoce techniczne w postaci produktów, które możecie tutaj zakupić. 

Serdecznie zapraszamy Was do naszego świata, gdzie rośliny mają swoją rolę do spełnienia,

jak i swoje miejsce, naturalnie, od wielków im się należące...

Nasze Plant Place.

pixel