Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona ŁĄK KWIETNYCH

( ilość produktów: 1 )

Łąki kwietne

Łąka kwietna coraz częściej staje się alternatywą dla tradycyjnego trawnika. Jest nie tylko bardzo malownicza, ale również pożyteczna. W jej skład wchodzą nasiona kilkudziesięciu kwiatów, które pozwalają stworzyć przestrzeń przyjazną owadom i małym zwierzętom, a człowiekowi zapewnić komfortowe miejsce odpoczynku.

Zalety łąki kwietnej

Dzięki odmiennemu systemowi korzeni łąka kwietna skutecznie wiąże wodę deszczową. W czasie upałów nie wymaga dodatkowego podlewania, a podczas wzmożonych opadów dobrze wiąże wodę, przez co zmniejsza ryzyko podtopienia. Dodatkową jej zaletą jest niewielki wkład pracy w jej utrzymanie. Wymaga koszenia zaledwie dwa razy w roku oraz nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łąka z kwiatami to sprawnie działająca permakultura, która w przestrzeni miejskiej pozwala na stworzenie ekosystemu najbardziej zbliżonego do natury.

Łąka bylinowa

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą poświęcać dużo czasu na pielęgnację ogrodu. W jej skład wchodzą głównie nasiona bylin i roślin dwuletnich. Dzięki temu raz posiane kwiaty zakwitają w kolejnych latach i nie wymagają dodatkowych zabiegów w postaci dosiewania lub sadzenia nowych roślin.

Łąka antysmogowa

Jej zaletą jest przewaga roślin, które charakteryzuje duża masa liści. Tak dobrane nasiona kwiatów pozwalają na wysianie łąki, która zatrzyma zanieczyszczenia ze spalin, smogu oraz pyłu. Skuteczność łąki antysmogowej jest bardzo duża. Jeden metr kwadratowy jej powierzchni wykonuje tyle pracy, co pięcioletnie drzewo.
pixel