Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ORLIK - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

2020-01-12
ORLIK - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

ORLIK 

Nazwa łacińska :

Aquilegia x hybrida

Inna nazwa dla Orlika :

orlik mieszańcowy, orlik ogrodowy,

Opis Orlika :

Orlik Scott Elliott jest byliną ozdobną osiągającą wzrost około 50-80 cm. Roślina jest silnie rozgałęziającą się, tworzy nagie łodygi, na szczycie których rozwija bardzo ciekawe w swym kształcie, kwiaty. Tworzy trójdzielne, zielone liście o bardzo delikatnej budowie. Bylina miododajna, która przyciąga do ogrodów wiele pożytecznych owadów zapylających. Roślina przeznaczona na wysokie rabaty i kwiat cięty. Kwitnie od maja do lipca w następnym roku po posianiu nasion. Po kwitnieniu roślina zanika i pojawia się ponownie w drugiej połowie lata lub wiosną następnego roku. Jest to roślina bardzo piękna, ciekawa w swym kształcie, ale krótkowieczna. Jej cykl życia można wydłużyć poprzez zapewnienie dobrych warunków rozwoju. Orlik jest rośliną odporna na niskie temperatury i nie wymaga okryć i zabezpieczeń w okresie zimy.

Kwiaty Orlika 

Rozwija duże kwiaty o średnicy 7-10 cm, o różnych formach, w pastelowych kolorach, o wydłużonych płatkach i długich ostrogach. 

Stanowisko dla Orlika :

Preferuje stanowisko słoneczne i półcieniste, glebę żyzną, próchniczą, dość wilgotną, ale nie przelaną,  przepuszczalną.

Pielęgnacja Orlika :

Siew w kwietniu – maju pod osłonami lub na rozsadniku. Wysadzanie na miejsce stałe od lipca do sierpnia.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel