Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Naturalnie sprzątaj w domu

2021-12-23
Naturalnie sprzątaj w domu

Od jakiegoś czasu w naszym życiu naturalnie pojawiają się myśli, które nam jak dotąd nie towarzyszyły. To znaczy, towarzyszyły, bo chyba do każdego dochodzą reklamy o dbaniu o środowisko, przekonujących do nie używania tak ochoczo plastiku jednorazowego, foliowych woreczków, itp. Natomiast od jakiegoś czasu zauważamy, że te przekazy do nas docierają i dokonujemy wyborów świadomie - na zakupy zabieramy swoje, wielokrotnego użytku worki, zamiast kupować plastikowych opakowań na śniadanie - używamy szklanych, itd.

Tym razem przyszedł czas na pozbywanie się kupowanych środków czystości, które jak dotąd były "pozornym lenistwem". O co chodzi w pozornym lenistwie? O to, że coś wydaje nam się trudne, więc nie chcemy się za to zabierać. W rzeczywistości wolimy wydawać pieniądze na produkty, które są chemiczne, opakowanie ich jest plastikowe i jednorazowe. Po ich użyciu zwiększymy tylko ilość plastiku, któe wyląduje na śmietnisku. Ochrona Ziemi to nie tylko nie tylko 

Czy wiesz, że do sporządzenia własnych środków czystości do domu potrzebujesz jedynie te rzeczy:

- ocet

- soda oczyszczona

- cytryna

- olejki eteryczne

Do tego musisz przeznaczyć kilka przedmiotów wspierających Cię w sprzątaniu:

- butelka ze spryskiwaczem

- ściereczka

UIniwersalny płyn do czyszczenia: 

- 2 szklanki ciepłej wody

- pół szklanki octu

- 10 kropel olejku eterycznego

Wszystko wlej po starej butelki ze spryskiwaczem (użyj tej po zużytym płynie, nie kupuj nowej, nie potrzebujesz wydać kolejnych 5 złotych) i zamieszaj.

Płyn do myci podłogi:

- ciepła woda w wiadrze

- 1,5 szkl. octu

- 20 kropelek olejku eterycznego

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel