Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MUSZTARDOWIEC - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

2020-01-14
MUSZTARDOWIEC - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

Brassica rapa japonica, Brassica rapa niposinica, kapusta mizuna, kapusta japońska czy sałata japońska to inne i często spotykane nazwy dla musztardowca japońskiego tj. mizuny. Jest to mało wymagająca roślina, która rośnie bardzo szybko i z powodzeniem rośnie wiosną i jesienią. 

W celach eksperymentalnych próbowaliśmy wykonywać również uprawy zimowe. Mizuna bez problemu radzi sobie z chłodem więc eksperyment uznajemy za udany. W takim przypadku nasiona mizuny należy wysiać odpowiednio wcześnie (pod koniec sezonu) taka by roślina zdążyła wykiełkować. Na zimę warto ją okryć przed mrozem.

Siew musztardowca to zalecamy zatem wykonać przed lub na koniec sezonu letniego traktując ją jako przedplon lub poplon. Mizua rośnie bardzo szybko i zaraz po wyrośnięciu kilku liści można rozpoczynać zbiory. Musztardowiec japoński zbieramy od dołu odrywając pojedyncze liście. Liście mizuny są kruche, soczyste i trochę pikantne w smaku. Idealnie nadają się do sałatki, na kanapkę ale również doskonale pasują do dań smażonych i duszonych.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel