Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

JARMUŻ - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

2020-01-17
JARMUŻ - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

Jarmuż

Kiedyś używane w kuchni jako ozdoba sałatek na talerzu. Dzisiaj znamy już więcej niedocenianych właściwości tej rośliny. Jarmuż to doskonałe uzupełnienie diety o wiele cennych składników odżywczych. Już na stałe to warzywo z rodziny kapustnych zagościło w naszej kuchni. Początkowo jako ozdoba talerza,  zdrowa  alternatywa  dla chipsów lub jako dodatek do koktajli. W tej chwili znajdziemy wiele przepisów, gdzie jarmuż występuje w głównej roli a całe danie jest serwowane jako danie główne. To są na przykład przepisy w których jarmuż jest traktowany jako alternatywa dla szpinaku... czyli liście jarmużu są delikatnie blanszowane lub podsmażane na patelni.

Kolejny ważny argumentem przemawiającym za tym aby kupić w naszym sklepie z nasionami jarmuż to fakt, że jest to roślina która przez wielu ogrodników jest uważana jako ozdoba ogrodu. To za sprawą pięknych, podłużnych liści, często  karbowanych.  W ofercie naszego sklepu ogrodniczego znajdziesz odmiany nasiona jarmużu, z których wyhodujesz rośliny o różnym kolorze, kształcie i wielkości.

Warto również wspomnieć że jest to warzywo, które możemy zaliczyć to listy warzyw zimujących w gruncie. Posiadaczy małych ogrodów wręcz zachęcamy do uprawy jarmużu w formie rozsady, gdzie w pierwszej fazie rozwoju, gdy roślina jest jeszcze mała może być przechowywana w dowolnym miejscu w ogrodzie. Natomiast z chwilą gdy na jakimś zagonie warzywnym zrobi się wolne miejsca od razu warto wysadzić tam jarmuż. Nie boi się zimna oraz przymrozków więc bez problemu roślina powinna dojrzewać przez całą jesień, zimę i wiosnę. Warto w tym czasie podbierać dolne i dojrzałe już liście jarmużu zostawiając na łodydze te mniejsze. W ten sposób możesz mieć dostęp to zdrowych, soczysty i  wartościowych liści jarmużu przez cały okres  jesienny, zimowy i wiosenny.

z WARZYWAMI i OWOCAMI:

BROKUŁ Kliknij, aby zobaczyć dostępne nasiona

KAPUSTA PEKIŃSKA Kliknij, aby zobaczyć dostępne nasiona

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel