Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Herbaty z własnego ogrodu - Imbir

2023-02-15
Herbaty z własnego ogrodu - Imbir

Imbir w naszym domu nie liczymy na sztuki, lecz na kilogramy. Używamy go codziennie, dokładnie codziennie! Herbatki, napary imbirowe są przez nas robione codziennie! Jest to cudowne warzywo pod tym względem, że wystarczy sam imbir, aby stworzyć smaczny napar. Kawałki imbiru zalewamy gorącą wodą i gotowe! Często dodajemy do niego też goździki, płatki róży, maliny, miód, ale fakt jest, ze sam w sobie imbir jest doskonałością, która nie wymaga dodatków.

Imbir można uprawiać w polskich warunkach. Nadaje się on również do uprawy doniczkowej. Na zewnątrz, w gruncie i według naszego doświadczenia, lepiej go uprawiać pod osłonami niż na wolnym powietrzu. Rośnie wtedy większy, bulwy są bardziej okazałe. Duże kłącze imbiru dzielimy na mniejsze, tak, aby powstałe części posiadały oczka. Z naszego doświadczenia lepiej rosną nam części większe, niż bardzo rozdrobnione. Z takich rozdrobnionych jak dotąd kłącze się tworzy, ale jest drobne. Zbiór następuje w momencie, kiedy naziemna część, zielona, uschnie. 

Zalety płynące z imbiru są niesamowite. Przeciwskazania, biorąc pod uwagę naprawdę duże ilości pochłanianych przez nas codziennie - brak. Imbir działa korzystnie na nasz układ trawienny - łagodzi bóle żołądkowe, gdyż działa rozkurczowo, pomaga w likwidowaniu zgagi, wzdęć, zwiększa wydzielanie śliny, zalecany jest da kobiet w ciąży oraz osób po narkozie i chemioterapii, aby łagodzić odruchy wymiotne, dezynfekuje jamę ustną, działa żółciopędnie i inne. Wspomaga nasz układ odpornościowy - pomaga w zapobieganiu i leczeniu układu górnych dróg oddechowych. Działa korzystnie na układ krążenia, jako roślina powodująca wzrost ciepłoty ciała i tym samym lepszego krążenia, stabilizuje ciśnienie krwi i obniża poziom cukru. Działa moczopędnie, przez co pozwala pozbyć się obrzęków.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel