Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DZWONEK - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

2020-01-23
DZWONEK - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

Dzwonek irlandzki

Dzwonek karpacki

DZWONEK OGRODOWY 

Nazwa łacińska dzwonka ogrodowego

Campanula medium

Opis dzwonka ogrodowego:

Dzwonek ogrodowy mieszany jest rośliną dwuletnią. Roślina jest ceniona ze względu na miododajny aspekt, oprócz tego jest wdzięcznie wyglądającą, strzelistą rośliną ozdobnąWydajność miodowa – 300kg z hektara. Przeznaczana jest na wysokie rabaty, gdyż wyrasta do wysokości 50-90 cm. Świetnie sprawdzi się w ogrodach wiejskich, ze względu na swój uroczy, sielski wygląd. Uprawiana jest na kwiat cięty, gdyż ładnie prezentuje się w wazonach. Siew w maju-czerwcu pod osłonami lub na rozsadniku. Wysadzanie na miejsce stałe w sierpniu i wrześniu, tak aby mógł się zaaklimatyzować w nowym miejscu przed chłodniejszymi dniami.

Kwiaty dzwonka ogrodowego:

Dzwonek ogrodowy kwitnie od czerwca do sierpnia w drugim roku uprawy. Dzwonek ogrodowy swoją nazwę wziął od wyglądu kwiatów, które lekko opadają w dół na wzór dzwonka. Kwiaty występują w formie gron umiejscowionych na szczytach wysokich pędów. Mieszanka zawiera kwiaty koloru fioletu, różu i białego. Jej dzwonki ozdobne bardzo obficie nektarują.

Stanowisko dla dzwonka ogrodowego:

Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. gleba żyzna, wilgotna, ale przepuszczalna. Dzwonek ogrodowy dobrze jest przykryć na zimę gałązkami.

Pielęgnacja dzwonka ogrodowego:

Nie jest problemowy w uprawie, należy tylko pamiętać o jego podlewaniu, gdyż nie można doprowadzać do wysychania. Warto również używać tyczek do ich podwiązywania. Po kwitnieniu ścinamy pędy tuż nad ziemią – w ciągu dwóch tygodni odrosną nowe, a roślina zakwitnie ponownie. 

Kwiaty towarzyszące da dzwonka ogrodowego:

Dzwonek ogrodowy będzie wspaniale prezentował się w gronie kwiatów podobnie jak on tworzących klimat sielski, czyli: floksów, malwchabrów czy ozdobnych słoneczników.

 

Dzwonek skupiony

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel