Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DYNIA OZDOBNA - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

2020-01-23
DYNIA OZDOBNA - Atlas roślin - Poradnik autorstwa Plant-Place

Dynia ozdobna

Zachęcamy również wszystkich ogrodników do tego by w swoich ogrodach wygospodarować chociaż mały kawałek powierzchni na uprawę dyni ozdobnej. Jest to roślina uprawiana wyłącznie dla jej walorów wizualnych. W ogrodzie zachwyca ładnymi kwiatami a przez większą część okresu zimowego ozdobi twój dom owocami tej rośliny, które występują w różnym kształcie i kolorach.

DYNIA OZDOBNA

Nazwa łacińska dyni ozdobnej:

Cucurbita pepo

Opis dyni ozdobnej:

Dynia mieszana ozdobna jest rośliną jednoroczną. Ten rodzaj dyni jest hodowany wyłącznie ze względu na swój ozdobny charakter. W warunkach pokojowych, dyniami możemy cieszyć swe oko z powodzeniem do następnych zbiorów, gdyż wytrzymują one temperatury pokojowe. Dynia ozdobna jest również rośliną miododajną. Jej kwiaty bardzo obficie i długo nektarują, zwabiając do siebie rzeszę pożytecznych owadów zapylających. Wydajność miodowa – 50kg z hektara. Siew w maju wprost do gruntu.

Owoce dyni ozdobnej:

Owoce dyni ozdobnej nie są jadalne - hodowane są wyłącznie do celów ozdobnych. Wytwarza wielobarwne, dekoracyjne, efektowne, o różnych kształtach dynie, którymi w okresie jesieni stroimy tarasy, ganki, altany, wnętrza, balkony, itp. 

Stanowisko dla dyni ozdobnej:

Preferuje stanowisko słoneczne, ciepłe, najlepiej zaciszne, glebę żyzną, przepuszczalną, o wysokiej zawartości azotu. 

Pielęgnacja dyni ozdobnej:

Roślina wrażliwa jest na nawet drobne przymrozki. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel