Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co przechowywać w lodówce?

2021-05-14
Co przechowywać w lodówce?

W dzisiejszych czasach przechowywanie jedzenia w lodówce jest podstawową czynnością. niestety nie wszystkie owoce i warzywa, kóre do niej wkładamy nadają się do takiego przechowywania, ze względu na utratę swych właściwości lub wydzielane substancje.

Ważną informacją jednak jest, że wszystkie owoce i warzywa przechowujemy nieumyte, aby nie usuwać ochronnej warstwy, które wiele z nich posiada. Ważne jest również, aby przechowywany produkt nie posiadał śladów uszkodzeń, obić itp. które pogarszają okres zdatności do przechowywania.

W przypadu formy pokrojonej, zarówno warzywa, jak owoce przechowujemy w lodówce, aby chronić je przed rozwojem bakterii. Pamiętać należy również, iż produkte zainfekowane przez pleśń nie spożywamy.

Warzywa, które przechowujemy w lodówce

Brukselka

Brokuł

Kalafior

Kapusta biała - przechowuje się dobrze, jesli jest zawinięta w folię spożywczą lub papier, ale nie w postaci krojonej. W takiej formie można ją przechowywać około 7-10 dni

Kapusta czerwona - przechowuje się dobrze, jesli jest zawinięta w folię spożywczą lub papier, ale nie w postaci krojonej. W takiej formie można ją przechowywać około 7-10 dni

Kapusta włoska - przechowuje się dobrze, jesli jest zawinięta w folię spożywczą lub papier, ale nie w postaci krojonej. W takiej formie można ją przechowywać około 7-10 dni

Kukurydza

Marchew - najlepiej przechowje się w piwniczce lub innej formie chłodnej spiżarki, natomiast w razie jej braku marchew jest idealna do przechowywania w lodówce. Ważne aby przechowywać ją razem z papierem, np. ręcznikiem papierowym. Nie kładziemy jej razem z jabłkami, gruszkami i ziemniakami.

Papryka - może być przechowywana w lodówce. W formie całej można ją przechować dłużej niż pokrojoną.

Por

Pietruszka korzeń - najlepiej przechowje się w piwniczce lub innej formie chłodnej spiżarki, natomiast w razie jej braku jest idealna do przechowywania w lodówce. Ważne, aby przechowywać ją razem z papierem, np. ręcznikiem papierowym. Nie kładziemy jej razem z jabłkami, gruszkami i ziemniakami.

Rzodkiewki

Sałata - nie może być owinięta, musi mieć swoją przestrzeń, jeśli przechowywana będzie wraz z wodą nie będzie "klapnięta"

Seler korzeń - najlepiej przechowje się w piwniczce lub innej formie chłodnej spiżarki, natomiast w razie jej braku jest idealny do przechowywania w lodówce. Ważne, aby przechowywać go razem z papierem, np. ręcznikiem papierowym. Nie kładziemy go razem z jabłkami, gruszkami i ziemniakami.

Seler naciowy - 

Szczypior - można go przechowywać w lodówce, zarówno w formie pokrojonej, jak i w całości. Szczypior nadaje się również do przygotowania w postaci pokrojonej i zamrożonej. W takiej frmie korzystać będziemy z niego znacznie dłużej wyjmując z pojemnika potrzebne na daną chwilę porcje.

Szparagi

 

Owoce, które przechowujemy w lodówce

Borówka amerykańska

Czereśnie

Figi

Gruszka - owoc ten nie musi być przechowywany w lodówce, ale może. Wydziela dużo etylenu. Nie należy go łączyć z innymi produktami tj. ziemniaki. W lodówce możemy przechowywać gruszkę bardzo długo, ważne, aby wcześniej owoce nie były myte, jak również przechowywane w formie nieuszkodzonej.

Jabłka - owoc ten nie musi być przechowywany w lodówce, ale może. Wydziela dużo etylenu. Nie należy go łączyć z innymi produktami tj. ziemniaki. W lodówce możemy przechowywać jabłka bardzo długo, ważne, aby wcześniej owoce nie były myte, jak również przechowywane w formie nieuszkodzonej.

Jagody

Jeżyny

Maliny - miękkie owoce bardzo dobrze jest przechowywać w niskich temperaturach w celu znacznego spowolnienia ich procesu dojrzewania

Śliwki

Truskawki - miękkie owoce bardzo dobrze jest przechowywać w niskich temperaturach w celu znacznego spowolnienia ich procesu dojrzewania

Winogrona

Wiśnie

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Papryka CYKLON 0,5g (Capsicum annuum)

Papryka CYKLON 0,5g (Capsicum annuum)

3,88 PLN brutto38.80 pkt.
Papryka ETIUDA 0,5g (Capsicum annuum)

Papryka ETIUDA 0,5g (Capsicum annuum)

3,44 PLN brutto34.40 pkt.
Pietruszka korzeniowa ALBA 100g

Pietruszka korzeniowa ALBA 100g

37,50 PLN brutto375 pkt.
Szczypiorek BOHEMIA 50g

Szczypiorek BOHEMIA 50g

39,64 PLN brutto396.40 pkt.
Nasiona na kiełki KAPUSTA CZERWONA 100g

Nasiona na kiełki KAPUSTA CZERWONA 100g

21,22 PLN brutto212.20 pkt.
Nasiona na kiełki KAPUSTA CZERWONA 500g

Nasiona na kiełki KAPUSTA CZERWONA 500g

92,12 PLN brutto921.20 pkt.
Nasiona na kiełki KUKURYDZA 40g

Nasiona na kiełki KUKURYDZA 40g

3,76 PLN brutto37.60 pkt.
Papryka ZULU 0,5g (Capsicum annuum)

Papryka ZULU 0,5g (Capsicum annuum)

3,58 PLN brutto35.80 pkt.
Marchew jadalna NANTAISE 2 BIO 5g

Marchew jadalna NANTAISE 2 BIO 5g

4,74 PLN brutto47.40 pkt.
pixel