Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ROŚLINY MIODODAJNE

( ilość produktów: 68 )

Rośliny miododajne w naturalnym ogrodzie

Czym charakteryzują się rośliny miodododajne?

Co kryje się pod nazwą rośliny miododajne?

Sama nazwa rośliny miododajne mówi nam bardzo wiele. Otóż, tak. Są to rośliny od których pszczoły otrzymują surowce do produkcji miodu. Najbardziej wydajne są: facelia błękitna i chaber bławatek.

Czym charakteryzują się rośliny miododajne?

Wysiew tych roślin przypada na początek wiosny, czyli marzec i kwiecień. Charakterystyczne dla tych roślin jest to, że długo kwitną. Mają atrakcyjny wygląd i specyficzny zapach, czym przyciągają nasze owady pożyteczne, czyli np. pszczoły.

Kwiaty tych roślin dostarczają pszczołom składniki pokarmowe służące do produkcji miodu.

Czy rośliny te mają jeszcze jakieś inne zalety?

Oczywiście. Kwiaty spełniają funkcje dekoracyjną. Posadzone w ogródkach nasiona roślin kwitną i zachwycają kształtami, barwą i zapachem. Są również bardzo często dekoracją balkonów, tarasów czy też altanek.
Rośliny te mają również zastosowanie w ziołolecznictwie.

Niestety wraz z działalnością człowieka bardzo dużo gatunków roślin ginie, a co za tym idzie nasze małe owady pożyteczne również umierają. Tak więc powinno się hodować rośliny miododajne w swoich ogrodach, aby polepszyć stan środowiska i zwiększyć populację pszczół. Nasiona roślin w kolejnych sezonach pozwalają uzyskać więcej pszczół w twoim ogrodzie, gdyż co roku przybywa większa ilość kwiatów.
pixel