Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PODŁOŻA OGRODNICZE

( ilość produktów: 1 )

Dla urzekającego ogrodu….

Grunt to dobre podłoże ogrodnicze.

Kochasz swój ogród, pielęgnujesz to "dziecko natury" i pragniesz by cieszyło urodą już od wczesnej wiosny. Poznaj zatem podłoża ogrodnicze zapewniające regularny wzrost i rozwój dziełu Twoich rąk. Podstawą ochrony i prawidłowego wzrostu ”ogrodowych dzieci” jest ziemia, w której się wszystko zaczyna. Zatem warto zwrócić uwagę na:

Podłoża ogrodnicze.

To jeden z najważniejszych elementów, decydujących o optymalnym wzroście i pięknym wyglądzie roślin.
W kategorii tej znajduje się między innymi: perlit ogrodniczy frakcji 0-3, o różnej pojemności w zależności od potrzeb ogrodnika.
Stanowi on doskonały dodatek do ziemi ogrodowej. Godnym uwagi jest też fakt, iż stosuje się go również w postaci zastępczej w uprawach hydroponicznych.

Ziemia na rozsadę i do wysiewów.

W wielu przypadkach sama ziemia na rozsadę nie jest elementem gwarantującym prawidłowy rozwój i wzrost rośliny. Głównie z uwagi na zbyt zbitą strukturę, niewłaściwy skład i obecność patogenów glebowych. Najczęściej stosowaną bazą podłoża do wysiewów jest substrat torfowy oraz perlit. Dzięki zwartości perlitu podłoże jest lekkie i przewiewne, co korzystnie wpływa na wymianę gazową. Niewątpliwą jego zaletą jest też fakt, iż rozluźnia on glebę, co z kolei umożliwia intensywniejszy wzrost korzenia roślin. W rezultacie wpływa tym samym na lepszy wzrost rośliny.

Dlaczego warto stosować perlit.

Jest on przede wszystkim naturalnym, biologicznym minerałem stanowiącym rolę regulatora wilgotności podłoża. Ziemia ogrodowa z domieszką perlitu daje optymalne warunki w stosunku 1L perlitu na 3L ziemi.
Podsumowując, przygotowane w ten sposób podłoże ogrodnicze stanowi idealne warunki rozwoju dla twoich roślin.
pixel